به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


ریز نقش موزی در شهر

کد خبر: 82316080 (5678411) | تاریخ خبر: 01/09/1395 | ساعت: 10:24|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان
  • Google+
  • Cloob
تکثیر پشه ناشناخته اهالی سمیرم را نگران کرده استسمیرم، اصفهان- ایرنا- روزهای اخیر در حالی که کمتر نشانی از فصل سرما در خطه سردسیر سمیرم در جنوب اصفهان دیده می شود ، ازدیاد نوعی پشه سبزرنگ ناشناخته اهالی این منطقه را تا اندازه ای نگران کرده است.

             به گزارش ایرنا، حدود دو هفته ای هست که پشه های ریز و سبز رنگی در هوای سمیرم پرسه می زنند و به قدری زیاد شده اند که همه شهر و مردمانش را کلافه کرده اند.
بدترین حالت ممکن درک این آلودگی را موتورسوارانی درک می کنند که در حرکت در هر کوچه و خیابانی تمام بدن و لباس هایشان مملو از این پشه های مزاحم سبز رنگ می شود.
معاون شبکه بهداشت سمیرم در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: هنوز اطلاعات زیادی از این نوع پشه در دست نداریم اما پیگیر شیوع و نوع آن هستیم.
محسن محمدی افزود: این موضوع را به جهاد کشاورزی شهرستان نیز گزارش کرده ایم.
رئیس اداره محیط زیست سمیرم نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: اطلاع دقیقی از این گونه خاص در دست نیست.
پژمان خاکسار اظهار کرد: این نوع خاص حشره به احتمال زیاد به دو علت شیوع یافته است.
به گفته این مسئول، استفاده زیاد کشاورزان از انواع کود و سموم، آن هم به دفعات در بخش کشاورزی و باغبانی و همچنین تغییرات اقلیمی و وقوع خشکسالی های مداوم در این چند سال می تواند دو عامل اصلی تکثیر این حشرات باشد.
وی خاطر نشان کرد: دو ماه از فصل پاییز گذشته و هنوز هیچ بارندگی در این مدت شاهد نبوده ایم و همین عامل نیز در شیوع این پشه ها موثر است.
بر این اساس و با وجود سرمای هوا در سمیرم این نوع حشره سبز همچنان در هوای سمیرم آلودگی پشه ای ایجاد کرده و تنها با تاریک شدن هوا و شب هنگام خبری از آنها نیست.
شاید بارش اندکی باران در این روزهای منتهی به زمستان چاره کار و خلاصی از دست این مزاحمان ریز نقش باشد.
شهرستان سمیرم، با 150 روستا و آبادی، چهار شهر و چهار بخش و افزون بر 100 هزار جمعیت روستایی، شهری و عشایری در 160 کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.
7147/ت/ 6022 ** خبرنگار: محمود افشاری- انتشار : عمادی **منبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است